Sezon jesienno-zimowy pozbawia nas siły witalnej, a szaruga za oknem wpędza w wisielczy nastrój. Można pokolorować „swój świat” za pomocą drobnych elementów poprawiających poczucie komfortu. Pluszowe dywany sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrz i stworzą przytulną atmosferę. Cechują się wieloma zaletami, tak wizualnymi, jak praktycznymi. Gdzie można je zastosować? Czym się charakteryzują? Czy stwarzają problem w czyszczeniu? Dowiedz się, co przemawia za wyborem pluszowego dywanu!


 
Specyfika dywanów pluszowych


 
Stąpanie po zimnej powierzchni podłogi nie jest przyjemne, zwłaszcza gdy mówimy o sezonie zimowym. Znacznie lepiej się czujemy, stąpając po miękkim w dotyku i ciepłym dywanie. Takie są właśnie dywany pluszowe. Charakteryzują się długim i miękkim włosiem i to właśnie ten czynnik decyduje o poczuciu błogości w trakcie stąpania po nim. Zważywszy na grubość pluszowego dywanu, możemy być pewni, że chodzenie po nim boso w okresie zimowym nie sprawi, że zmarzniemy. Na rynku znajdziemy szeroki wybór dywanów pluszowych.
W zależności od naszych preferencji możemy przebierać w produktach jednokolorowych lub wzorzystych. Godnym podkreślenia jest fakt, że runo zaimplementowane w takich dywanach zmienia swój odcień w zależności od kąta padania światła. Daje to ciekawe wrażenia wizualne. Decyzja, którą podejmiemy w odniesieniu do dywanów i wykładzin, powinna być uzależniona od rodzaju pomieszczeń, do którego mają być docelowo przeznaczone. W tym przypadku warto wspomnieć o uniwersalizmie takich elementów wystroju wnętrz. Pasują do różnych stylów aranżacyjnych i rodzajów podłogi. Niezależnie czy dysponujemy kafelkami, panelami czy drewnianą podłogą, dywany pluszowe pasować będą jak ulał. 


 
Idealne rozwiązanie dla pokoi dziecięcych


 
Stojąc przed decyzją zakupu dodatku, który podkreśli przytulną atmosferę w pokoju dziecięcym, warto, jest przemyśleć wybór dywanu pluszowego. Wariantów kolorystycznych jest sporo. Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, powinno się dobrać dywan pod kolor mebli i zasłon. Idea dobierania takich komponentów działa podobnie w przypadku innych pomieszczeń, np. salonów. Dziecko lubi chadzać na bosaka po pokoju, a dzięki pluszowemu dywanowi nie zaziębi się aż tak szybko. Grube dywany wykonane z syntetyków takich jak poliester czy akryl zasadniczo ocieplają podłogę. Ubrudzona wykładzina to zmora wielu ludzi, a przecież wiemy nie od dziś, że dzieci lubią brudzić. Dywany pluszowe są z gruntu elektrostatyczne, co sprawia, że ich odkurzanie przebiega szybko, sprawnie i skutecznie. Cechy te sprawiają, że będą strzałem w dziesiątkę w przypadku pokoi dla najmłodszych. 


 
Powody, dla których warto je wybrać


 
Projektując wystrój wnętrz, warto, jest postawić na taki dodatek jak pluszowy dywan. Nie ma znaczenia czy pomieszczenie jest nowocześnie zaaranżowane, czy zależy nam na klasycznym, eleganckim wystroju. W każdym rodzaju pomieszczeń będzie pasował jak ulał. Skompilujmy najważniejsze czynniki przemawiające za wyborem tego rodzaju dywanów.

Czynnik wizualny. Wyglądają pięknie niezależnie od tego, gdzie się je postawi. Pod wpływem działania promieni słonecznych i światła sztucznego mienią się różnymi kolorami. Dywany pluszowe występują w różnych wariantach kolorystycznych.
Czynnik termoizolacyjny. Dodatkowo ocieplają podłogę i sprawiają, że chodzenie na boso nie wiąże się z poczuciem dyskomfortu.


Uniwersalizm. Pluszowe dywany zastosować można w każdym stylu aranżacyjnym. Dobrze będą wyglądać zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, jak i również w klasycznie zaprojektowanych pomieszczeniach.


Łatwość w utrzymaniu czystości. Omawiane dywany są termostatyczne, co sprawia, że szybko i wydajnie się je odkurza. 
Komfort. Specyfika tej kategorii dywanów wpływa na pozytywny ich odbiór. Ze względu na wygląd i grubość wzmacniają przytulne odczucia w trakcie użytkowania.